Konaklama Sözleşmesi Şartları

Miramar Pansiyon

Miramar Pansiyon

Çevrimiçi
Miramar Pansiyon

Merhaba👋

Rezervasyon için mesaj atınız.

İşbu sözleşme bir tarafta; Gökçeören Mah. Gökseki Sok. No:63 Kaş/ANTALYA adresinde yerleşik Miramar Pansiyon (Bundan böyle Pansiyon olarak anılacaktır.) ile diğer bir tarafta, rezervasyon yapan, tüm kişisel bilgilerini elektronik olarak girmek/göndermek, telefonda veya e-posta yoluyla iletmek veya herhangi bir yolla göndermek/onaylamak suretiyle, aşağıdaki şartları peşinen kabul eden, çevirim içi rezervasyon yapılmışsa ismi ve IP adresi bilinen ve/veya rezervasyon aşamasında ismi ve kimlik bilgisi bilinen MÜŞTERİ /KULLANICI/MİSAFİR veya ACENTE (bundan böyle Müşteri olarak anılacaktır) arasında vuku bulmuştur.

1. Müşteri, pansiyonumuzda telefon, e-posta, çevrim içi, çevrim dışı veya diğer herhangi bir yolla rezervasyon yapmak suretiyle aşağıda belirtilen kurallara ve koşullara bağlı kalmayı peşinen kabul etmektedir. Pansiyon, herhangi bir bildirim yapmaksızın veya sorumluluk kabul etmeksizin kuralları ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

2. Geceleme fiyatları ve diğer ekstralar, işlem yapılan ülkenin para birimine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

3. Odalar Hakkında;

a) Pansiyonumuzda bir birinden farklı oda çeşitleri bulunmaktadır. Web sitemizdeki ve diğer kanallardaki görseller bilgi amaçlıdır. Oda dekorasyonları ve büyüklükleri değişiklik gösterebilir. Rezervasyon sonrasında, müşteri talep ederse belirtmiş olduğu yolla (e-posta, SMS vs.) rezervasyon formu ve rezervasyon sözleşmesi kendisine gönderilebilir. Hata olmaması için, müşterinin sözleşmeyi detaylıca okuyup kontrol etmesi gerekmektedir.

b) Her bir odanın kendine has farklı fiyat hesaplaması bulunmakta ve her odanın kapasitesi farklılık göstermektedir. Bazı odalarımıza ek yatak atılmayacaktır. Bu nedenle, kişi sayınıza göre sistemin/personelin sizi yönlendirdiği odayı tercih etmeniz gerekmektedir.

4. Giriş ve Çıkış Prosedürü

a) Odaların veriliş saati 14.00’dır.

b) Çıkış günü konaklama eğer dahil ise kahvaltı ile sona erer. Pansiyondan çıkış saati 11.00’dır. Geç çıkışlarda konaklama ücreti talep edilir.

c) Müşterinin rezervasyon yaptırdığı oda haricinde başka bir oda talep etmesi mümkün değildir.

d) Müsaitlik dahilinde ve aradaki fiyat farkının ödenmesi durumunda, bir üst kategorideki oda için konaklama talep edilebilecektir.

e) Girişte yapılacak kişi sayısı ve çocuk yaş kontrollerinde, rezervasyon anındaki bilgilerden farklı bir durum var ise fiyat farkı giriş esnasında müşteriden talep edilecektir. Oda kapasitesi aşılacak olursa da, müşteri daha üst kategorideki odaya yönlendirilecek ve aradaki fiyat farkı müşteriden talep edilecektir. 

5. Çocuk ve diğer hesaplama Prosedürleri

a) Çocuk indirimleri, yetişkin yanında geçerlidir.

b) 00 – 05,99 yaş ücretsizdir.

c) 06 – 11,99 yaş %50 indirimlidir.

d) Çocuk hesaplamaları, gün, ay ve yıl dikkate alınarak yapılacaktır. Çocuk yaşı hesaplamasında, konaklama giriş günü dikkate alınacak olup, rezervasyon tarihi dikkate alınmayacaktır.

e) Pansiyonumuzda birbirinden farklı odalar bulunmaktadır. Çocuk yaşına ve kişi sayısına göre de oda sunulmaktadır. Çocuk ücretsiz olmasına rağmen, oda kategorisi değiştiği için hesaplama da değişecektir.

f) Ek yatak konulabilecek büyüklükteki odalarda, fazladan yetişkin veya çocuk konaklaması olabilmektedir. 

6. İnternet sitemizden yapılan işlemlerde, rezervasyon değişikliği mümkün olmamaktadır. Bunun için (0242 839 71 34) ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Herhangi bir acente tarafından yapılan rezervasyon sadece acente tarafından iptal edilebilir veya değişiklik yapılabilir. İnternetten yapılan rezervasyon işlemlerinde müşteriye, pansiyon tarafından ayrıca onay gönderilmeyecektir. Rezervasyon anında müşteriye gidecek olan form yeterli sayılacaktır.

7. İnternetten yapılan rezervasyonlarda Onay – Fatura teslimatı Pansiyon tarafından aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

a)Anında Rezervasyon Teyidi: Rezervasyon onayı sistemin son aşamasında yazdırmak suretiyle müşteri tarafından alınabilecek ve aynı zamanda müşteri tarafından verilen e-posta adresine gönderilebilir.

b) Rezervasyon, pansiyon tarafından gerçekleştirildiği taktirde a) bendindeki belirtilenler geçerlidir. Konaklama faturası, konaklama sonrasında müşteriye pansiyon tarafından herhangi bir yolla gönderilebilir. Rezervasyon işlemleri acente tarafından gerçekleştirildiği takdirde, Rezervasyon Onayı ve Ödeme makbuzu Acente tarafından müşteriye verilecektir.

8. Rezervasyon müşteri tarafından kredi kartı ile garanti edilerek onaylandığında Rezervasyon konfirmesi müşteriye iletilmektedir. Banka havalesi ile opsiyonlu (ileri tarihli konaklamalar için) gerçekleştirilen rezervasyonlar, aynı gün içerisinde rezervasyonu gerçekleştiren tarafından otel banka hesabına ödenmek zorundadır. Aksi taktirde pansiyon, rezervasyonu önceden bildirim yapmadan iptal etme hakkına sahiptir. Ödemesi gelmeyen rezervasyon iptallerinden pansiyon sorumlu değildir. Havale ile yapılan ödemelerde, banka kesintileri müşteri veya acenteye aittir. Aşağıdaki banka hesap bilgilerine ödeme yapıldıktan sonra, ödeme dekontunun e-posta (                                 ) olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Havale için banka bilgileri;

Alıcı İsmi: 

9. Rezervasyonun kesinleşmesi için, ödemenin tamamının rezervasyon esnasında ödenmesi gerekmektedir.

10. İptal işlemlerinde aşağıdaki periyod ve kurallar çerçevesinde kesinti yapılacaktır. Bu iptal ceza bedeli, rezervasyon için ödenen tutarın %100’üne kadar çıkabilmektedir. Pansiyon farklı kampanyalar yaptığında farklı iptal kuralları belirleyebilir.

11.İPTAL VE KESİNTİ MİKTARLARI

a) Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 14 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda yapılan ödemeden kesinti yapılmadan müşteriye iade edilir. 

b) Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 14 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmemesi durumunda herhangi bir para iadesi veya tarih değişikliği yapılmaz. 

c) Ön ödemeli fiyat kategorisi için (iade edilmez) yapılan rezervasyonun iptali, değiştirilmesi veya kullanılmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. 

d) İptal edilen rezervasyonların iadesi 15 iş günü içerisinde yapılacaktır. 

e) İadeler, ödeme yapanın kredi kartına veya banka hesabına yapılacaktır. Farklı bir hesaba yapılmayacaktır.

12. DEĞİŞİKLİK PROSEDÜRÜ

a) Yapılacak olan değişikliklerde, otelin müsaitlik durumu dikkate alınacaktır. 

b) Rezervasyon değişikliklerinde; değişikliğin yapıldığı günün fiyat ve diğer şartları dikkate alınacaktır. 

c) Bir rezervasyon için en fazla 2 kez değişiklik yapılabilir. Değişiklik taleplerinin, müşteri giriş tarihinden minimum 15 gün önce otele bildirilmesi gerekmektedir.

13.Pansiyon, tüketiciden/müşteriden kaynaklanmayan bir sebeple, hizmetin başlamasından evvel veya hizmet sırasında rezervasyonu kısmen/tamamen değiştirebilir veya iptal edebilir. Müşteri/Tüketici bu değişiklikleri kabul edebilir ya da pansiyonun sunduğu alternatif başka bir hizmeti kabul edebilir. Müşteri/Tüketici değişiklikleri kabul etmediği takdirde ise rezervasyonunu iptal edip, sözleşme kapsamında ödediği ücreti, iptal prosedürleri çerçevesinde iade alma hakkına sahiptir. Pansiyon gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; olumsuz hava koşulları, salgın hastalık, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar, sağlık, ölüm ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı rezervasyonu iptal edebilir veya erteleyebilir.

14. İnternet üzerinden yapılan ödemeler, rezervasyon için kullanılan kredi kartına veya ödeme yapanın banka hesabına iade yapılır.

15. İnternet üzerinden yapılan rezervasyonlarda sadece Visa ve Master Card kabul edilmektedir.

16. Pansiyon, web sitesinde mevcut olan bilgilerin tamlığı ve doğruluğu hakkında herhangi bir taahhütte ve beyan da bulunmamaktadır ve bu bilgileri güncelleştireceği hususunda da bir taahhütte bulunmamaktadır.

Pansiyon web sitesinde bulacağınız materyaller ve bilgiler “mevcut hali ile” sunulmuştur ve kanunların cevap verdiği ölçüde, pansiyon, kaliteye, performansa, pazarlanabilirliğine, belli bir amaca uygunluğuna web sayfasında yer alan veya bunlarla bağlantılı bilgi, hizmet veya ürünleri etkilemediğine ilişkin ve bunlarla sınırlı olmaksızın sarih veya zımni herhangi bir garanti vermemektedir.

Pansiyon, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

17. Müşteri Kabul Prosedürü

a) Konaklayacak tüm müşteriler giriş esnasında geçerli kimlik belgelerini pansiyona ibraz etmek zorundadır. Kimliğini ibraz etmeyen müşteri pansiyona kabul edilmeyecektir. İbraz edilen kimlik belgelerinin doğruluğundan müşteri sorumludur. 

b) Müşterinin bu sözleşme çerçevesinde pansiyon kurallarına/şartlarına uymaması durumunda pansiyon, müşteriyi pansiyondan çıkarma hakkına sahiptir. Bu durumda pansiyon müşteriye herhangi bir para iadesi veya rezervasyon tutarından indirim yapmayacaktır. 

c) Müşterilerin ve personelin sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla, Müşteri girişten önce kendinde veya yanındakilerde bulaşıcı hastalık ve/veya şüphesi, başka bir rahatsızlık veya rahatsızlık şüphesi varsa bu durumu pansiyona bildirmek zorundadır. Pansiyon bu gibi durumlarda ek belge veya bilgi talep edebilir ve rezervasyonu tek taraflı feshedebilir. Bu durumda pansiyon müşteriye herhangi bir para iadesi veya rezervasyon tutarından indirim yapmayacaktır.

18. Genel Koşullar

a) Pansiyona evcil havyan kesinlikle kabul edilmez.

b) A’la Carte Restoranlar ücretli olarak hizmet verecektir.

c) İçeride konaklama yapan müşterinin erken çıkış yapmak istemesi durumunda; kalan günler için para iadesi veya kalan günleri sonraki günlerde kullanması mümkün değildir.


d) Müşteri, odalarda bulunan eşyaları özenle kullanmak zorundadır.

e) Müşteri, pansiyonda veya çevrede oturanlara iyi niyet kuralları içinde davranmaya zorunludur.


f) Müşteri, konaklamasının sonunda, pansiyon odasını aldığı şekilde, teslim etmek zorundadır. Keza demirbaşlar da alındığı şekilde otele teslim edilmediği takdirde, oluşan hasarların bedelinin pansiyona ödenmesi veya eski hale getirilmesi zorunludur.

g) Pansiyon odalarının boşaltılması gerektiği hallerde, odaların boşaltılmaması durumunda ortaya çıkacak zararlardan müşteri sorumlu olacaktır.

h) Müşteri, kendisi veya birlikte konaklayanların sağlığı için ciddi tehlike oluşturmayan kusurlardan dolayı, pansiyon odasını teslim almaktan kaçınamaz, sözleşmeyi bozamaz ve rezervasyon tutarından indirim talebinde bulunamaz.

ı) Pansiyon odalarına ve diğer ortak alanlara resepsiyona ismi ve TCKN/geçerli kimlik belgesi bildirilen kişiler girebilir. Müşteri ile beraber kalacak kişilerin önce resepsiyondan kayıt işlemlerini ve gerekli ödemeleri yapmaları gerekmektedir. Pansiyon odalarında konaklayan tüm müşterilerin kimlik bilgileri yasal mevzuat gereği emniyet birimlerine pansiyon tarafından bildirilecektir. Müşteri bu kişilerin dışında başka bir kişiyi odalara ve genel alanlara alamaz. Böyle bir durumda pansiyon müşteriyi ve resepsiyonda kayıt işlemi yatırmayan kişiyi/kişileri pansiyondan çıkarabilir. Ayrıca pansiyon bu kişileri kolluk kuvvetlerine bildirecektir. Böyle bir durumda müşteriye para iadesi yapılmaz.

i) Giriş saati 14.00’dır. Erken girişler ancak girişte pansiyon müsaitliğine göre mümkün olabilir. Erken girişler ancak rezervasyon konfirmesinde belirtildiğinde garanti edilmektedir ve tam gün konaklama ücreti uygulanmaktadır.

j) Çıkış saati 11.00’dır. Pansiyon, çıkış saatinin aşılması durumunda müşterinin eşyalarını odadan çıkarma ve/veya bir günlük konaklama ücretini müşteriden alma hakkını saklı tutar.

k) Özel istekler müsaitliğe göre karşılanır. Garanti edilmez. Tüm özel taleplerin (ek yatak, çift kişilik büyük yatak, vb.) karşılanması giriş günü müsaitlik durumuna bağlıdır ve bu taleplere ek ücret uygulanabilir.

l) Değerli eşyaların odalarda bulunan kasalarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Odalarda veya pansiyonun herhangi bir yerinde kaybolan para, mücevher veya değerli eşyalardan pansiyon sorumlu tutulamaz. 

m) Müşterinin odalarda ve kapalı alanlarda sigara (elektronik sigara dahil) ve tütün mamulü içmesi kesinlikle yasaktır. 

n) Pansiyon odalarında kullanıma sunulan havlular sadece odalarda kullanım içindir ve havluların plaja götürülmesi yasaktır. 

o) Oda Kahvaltı konaklamalarda sabah kahvaltısı ücretsizdir. Bunun dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir. Tesiste verilen Oda Kahvaltı konaklamalar; çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Kahvaltı dahil rezervasyonlarda giriş günü alınacak kahvaltı ücrete tabidir. Otelde alınacak tüm içecekler ücretlidir.

19. İşbu sözleşme 19 maddeden ibarettir. Genel kurallar ve koşullar ve ortaya çıkabilecek herhangi bir ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde Antalya mahkemeleri münhasıran yetkilidir.

Değerli müşterilerimiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve sair yasal mevzuattan doğan yükümlülüklerimizin ifası amacıyla bazı kişisel bilgileriniz (ad, soyad, doğum tarihi, cep telefonu numarası, sabit telefon numarası, e-posta, cinsiyet, adres, TC kimlik numarası, pasaport numarası, sosyal medya hesaplarıyla bağlanılması durumunda üyenin o kanallar aracılığıyla paylaşılmasına onay verdiği bilgiler de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kullanıcıyı doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi) sizlerden talep edilmektedir.

Bizimle paylaştığınız bilgilerinizin tarafımızca güvenle saklanıp “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” mevzuatına uygun şekilde işlendiğini belirtmek isteriz.

İşbu sözleşme müşteri tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olup, imza altına alınmıştır.