Kaş’ta Kısa Bir Mola

Miramar Pansiyon

Miramar Pansiyon

Çevrimiçi
Miramar Pansiyon

Merhaba👋

Rezervasyon için mesaj atınız.

Dinlenmek, güneş ve denizin keyfini çıkarmak için plajlarda bulunabilir, aktiviteler ve geniş spor olanaklarına katılabilir ya da tarihi yerleri gezebilirsiniz.

Dünyadaki sayılı antik yürüyüş yollarından biri bölgemizdedir. Antik Likya yolu Fethiye’den başlayıp, Antalya’da Geyikbayırı’na kadar devam eden 535 km.lik bir yoldur. Akdeniz’in güzelliği ve Antik Likya’nın gizemini yaşayabilmek için, çok fazla nüfusun olmadığı, el değmemiş koy ve bölgelerden geçerek, hem günümüze kadar gelen Akdeniz kültürünü tanımış olup hem de muhteşem doğa manzaralarına tanık olursunuz Bu anlamda aracınız ile istediğiniz antik kente ulaşabilir, sıcak yaz günlerinden çok etkilenmeyebilirsiniz. Kaş Gezilecek Yerler; Patara, Xhantos, Letoon, Tlos, Phellos, Antiphellos Myra, Arykanda….(Tüm antik kentler ve içeriklerine detaylı olarak blog kısmından erişebilirsiniz. Ayrıca sizlere hazırladığımız programlarda yüzmeden aktiviteye, tarihi dokudan yemeğe kadar çok alternatifli detayları da bulabilirsiniz.)

sakli-kent
Saklıkent Kanyonu
18 km uzunluğa sahip olup sıcak havada buz gibi suyu ile karşılamaktadır. Kanyon içinde yürüyebileceğiniz gibi kolay parkurdan oluşan rafting, zipline gibi farklı seçenekler de sunmaktadır. Alabalık tesislerinin yoğun olduğu yerde yemeğinizi yiyerek kısa bir mola ile verebilir , çay üzerinde hamakta sallanırken günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
gizlikent-selalaisi
Gizlikent şelalesi
Saklıkent kanyonu kadar bilinmese de çok daha kolay bir kanyonda yürüyebilir tropik, sıcak derenin sonunda bulunan şelalede serinleyebilirsiniz.
tlos-antik-kenti
Tlos Antik Kenti ve Yakapark
Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan kent ve antik kentin karşısında bulunan yapay şelaleleri ile alabalık tesisi olan yakapark bölgede gezilebilecek ve dinlenilebilecek yerlerdendir.
patara
Patara
Antik kentinin de bulunduğu ören yeri yanında 14 km.lik geniş kumsala sahip olan plaj aynı zamanda caretta carettaların da yaşam alanıdır. Denizi oldukça sığ olup rüzgarlı havalarda dalgalarla eğlenmenize olanak sağlıyor. ATV turu dışında at binerek de bölgeyi gezebilirsiniz.
Xhantos
Xhantos
Likya’ya başkentlik yapmış olan ve özgürlüğünü herşeyin üstünde tutan şehir UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunmaktadır. Şehrin kalıntıları İngiltere British Museum’da sergilenmektedir.
Letoon
Letoon
Letoon Likya’nın dini merkezlerinden birisi olup, Artemis ve Athena’nın ve anneleri Leto’nun tapınaklarının da bulunduğu bir antik kenttir. Artemis ve Athena’nın annesi Leto’ya atanmış olan tapınaktır. Ören yerinde bulunan sinevizyon ile Likya ve Kaş bölgesine ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
Kalkan
Kalkan
Kaş’a en yakın beldelerden biridir; plajları, kafeleri, restaurantlarında farklı bir gün geçirebilirsiniz.
Demre
Demre
Noel Baba Kilisesi, Myra antik kenti , bölgenin tek müzesi olan Likya Uygarlıkları Müzesi ve plajları ile tüm gününüzü geçirebileceğiniz yerlerdendir
Antiphellos
Antiphellos diğer adıyla Kaş
Uzun Çarşı’da bulunan Kral mezarı olan Lahit bugüne kadar sağlam olarak kalmış yapılardandır. Anadoluda denize dönük tek tiyatro olma özelliği ile antik tiyatrosunda Meise karşı gün batımını izleyebilir ya da güneşin doğuşunu karşılayabilirsiniz. Kaş’ın sırtlarında bulunan kaya mezarlarını Küçük Çakıl’a giderken görebilirsiniz.
akcagerme-plaji
Akçagerme Mesire Alanı
Miramar Pansiyon’dan yaklaşık 2 km mesafede plajın üst tarafında yeşillikler içinde şirin bir piknik alanı. Günün her saatinde ya da akşamüzeri yiyeceğinizi alıp gidebilir,devamında denize girebilirsiniz. Akçagerme Plajı ile bağlantısı olup, mangallar bulunmakta ve görevliden bedeli karşılığı kiralayabilirsiniz.